Jane H. - malířka, šamanka, žena

Navštivte mé nové stránky www.janehpictures.com

Malířka

"Miluji intenzivní barvy" a jsem i trochu netrpělivá. To byl také jeden z důvodů, proč padl výběr právě na akrylové barvy. Kromě toho, že rychle zasychají, je na nich úžasné především to, že se s různými druhy světla mění.  Dovedou být tajemné a neustále nás držet v napětí, jaký tah štětce nám prozradí nebo jaké další barevné tóny nám poodhalí.

Začínala jsem s plátny menších rozměrů, ale postupně mě uchvátily větší plochy. Na obrazech velkého formátu oceňuji především možnost se pořádně rozmáchnout. Prolínáním barev a tahů vnáším do obrazu dynamiku, hloubku či lehký opar neviditelných a všudypřítomných energií.

Mám ráda abstraktní a intuitivní malbu. Mezi mými obrazy je možné rozlišit tyto směry - volnou tvorbu, energeticky aktivní obrazy a obrazy „přísně osobní“.

Ve své volné tvorbě ráda využívám palety sytých i jemných barev a jejich vzájemné prolínání. Mám ráda propojení světa kolem nás, vesmíru, který nás obklopuje, a mého vnitřního naladění přeneseného do obrazu.

Malba osobních obrazů

Do své tvorby zahrnuji také obrazy, které nazývám "přísně osobní".

V těchto malbách se zrcadlí touhy a sny člověka, pro něhož je obraz určen. Cílem je podpořit dotyčného na jeho cestě životem pomocí barev, symbolů a vložených energií. Výsledkem je pak přesně vyvážený obraz, který jeho tělo a duše potřebuje. Takto lze namalovat obraz pro celé rodiny, skupiny lidí či určitý prostor.

Tento směr podporují i další mé aktivity spojené s léčením a harmonizací.

 

Terapeutka, léčitelka, šamanka

Léčím na úrovni srdce, ne na úrovni hlavy. Většinou je totiž velký rozdíl mezi tím, co si myslíme, a tím, co skutečně naše srdce, duše potřebuje.

Často přemýšlím, jak pojmenovat svoji práci… terapeutka, léčitelka, šamanka? 

"Já sama bych se nazvala šamanským průvodcem.   Vidím, cítím, vnímám energie, barvy, bytosti z různých světů."  

Ať je to rostlinná či živočišná říše, živly nebo světelné úrovně - stejně jako se prolínají tyto světy a jsou nám nápomocny, tak se prolínají i způsoby mého léčení. Nechávám se vést, předávám léčivé energie, vzkazy nebo nastavuji potřebné zrcadlo - přesně tak, jak člověk v danou chvíli potřebuje, jak je připravený a nakolik otevřený vůči změnám. Učím se od různých šamanů a léčitelů, ale respektuji i klasickou medicínu. Učím se a vycházím také ze svých osobních zkušeností a prožitků, neboť není silnější zkušenosti než té osobní. V životě mě potkaly těžké chvíle plné bolesti, které mne hluboce zasáhly po úmrtí matky, prožila jsem zoufalství při ztrátě dítěte, útok na mé ego při finančním bankrotu i zlomené srdce při rozchodu. Byly to chvíle plné beznaděje, ztráty víry a důvěry v sebe. Stála jsem na rozcestí - rezignace nebo život. Rozhodla jsem se, že svůj život „nezahodím“ a zúročím své léčivé schopnosti, které se hlásily už dávno předtím. A jak jinak, začít jsem musela sama na sobě.  Nic netrvá věčně, a jak praví jedno zenové přísloví: „Za mraky je vždy čisté nebe.“ A tak se postupně hodiny plné pláče přeměnily v hodiny plné pohody a harmonie.  

Roky to byly těžké, ale naučily mě soucitu a chápání druhých. Pomohly mi také ještě více si uspořádat a potvrdit vlastní hodnoty a takto posílena jsem byla připravena vykročit vstříc novému životu. Životu s úsměvem nejenom na rtech, ale i zpátky v srdci.

Od té doby vím, že vesmír je nám nápomocen. Stačí mu jen trošičku vyjít vstříc, a to hlavně tím, že na sobě začneme pracovat. Neznamená to „zbláznit se“ a začít „ulítávat“ mimo realitu... Znamená to přijímat nové věci, měnit úhly pohledu, zbavovat se nezdravých vzorců chápaní a chování a více otevírat svá srdce. A při tom všem zůstat pevně nohama na zemi ve spojení s Matkou Zemí.