O metodě kreslení pravou mozkovou hemisférou

Co je cílem kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou

Cílem těchto kurzů je naučit vás kreslit naprosto přirozenou cestou. Bez stresu a bez ohledu na to, jaký máte talent či dosavadní zkušenosti s kreslením.

K tomu využijeme vaši tvůrčí polovinu mozku - pravou mozkovou hemisféru.  Aktivací a používáním této hemisféry se vám otevřou zcela nové obzory a schopnosti, které využijete i v běžných každodenních situacích – kreativitu při řešení úkolů, umění koncentrace, ale i relaxace, která pomáhá vyrovnat se stresem, ale i pozitivní myšlení.


 Jak metoda funguje v praxi

Perfektně propracovaný a léty prověřený postup jednotlivých na sebe navazujících cvičení, vám pomůže výrazně se zlepšit v kresbě i odblokovat vaši případnou "neschopnost" kreslit. Praktická cvičení vás přirozeně a hravě dovedou od počátečních "dětských malůvek" ke skutečné kresbě.

 

 O metodě kreslení pravou mozkovou hemisférou

Na kurzech využíváme metody americké profesorky kreslení Dr. Betty Edwards, která  vychází z  poznatků fungování pravé a levé poloviny našeho mozku. Tato teorie vznikla na základě vědeckého bádání neurobiologa Rogera W. Sperryho, který za odhalení, jak mozek funguje, dostal v r. 1981 Nobelovu cenu.

Náš mozek se skládá ze dvou polovin - tzv. hemisfér, které jsou vzájemně propojeny. Levou hemisféru označujeme jako logickou a pravou jako emoční. Levá hemisféra nám pomáhá v takových oblastech, jako je logické myšlení, mluvené slovo. Naopak pravá mozková hemisféra nás ovlivňuje emočně. Podporuje naší kreativitu, neklade nám omezení.

Všichni určitě známe z našeho okolí případy, kdy je u určité osoby jedna hemisféra výrazně dominantní. Například někdo je schopen spočítat v hlavě účet za jídlo v restauraci ještě dříve, než si číšník poznamená, co jste všechno zkonzumovali. Jedná se o dominanci levé poloviny mozku. Jiní zase rozliší několik barevných odstínů červené barvy, ale vyřešit matematickou rovnici je pro ně nadlidský výkon – zde dominuje pravá mozková hemisféra. I vy můžete odhadnout, která mozková hemisféra je vaše dominantnější. Stačí si jen vzpomenout na svá školní léta a váš vztah k matematice, fyzice a na druhou stranu k výtvarné výchově či humanitním vědám.

Jak funguje náš mozek konkrétněji a proč je našim cílem mít obě dvě mozkové hemisféry vyrovnané, si vysvětlíme na kurzu.

Komu je kurz určen
Co vám kurz přinese
Nabídka kurzů
Fotogalerie
Termíny + cena
Dárkové poukazy