O nás

Kontakt:

tel. 777 887 168 - lektorka Jane

vsichnikreslime@volny.cz

 

Místo konání kurzů a veškerá administrace:

Branišovská 20

370 05  České Budějovice

 

Fakturační údaje:

Cofins CB, s.r.o.

Hlinecká 676

375 01 Týn nad Vltavou

IČ: 280 96 134

 

Jane H. o sobě 

Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou a dílny intuitivního kreslení a malby vede zkušená a velmi vnímavá lektorka Jana Hladíková, která používá umělecké jméno Jane H.

Jane H. - lektorka

"Kreslení, barvy a malování mě baví už od dětství. Svoji zálibu jsem postupně zdokonalovala pod vedením vystudovaných výtvarných pedagogů, včetně účasti na kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou. Metoda kreslení, při které aktivně pracujeme s pravou hemisférou našeho mozku, mi přišla tak úžasná a přirozená, že jsem se rozhodla s ní více pracovat.

zobrazit článek ze Sedmičky v plné velikosti

Jane H. - malířka

Miluji intenzivní barvy a jsem i trochu netrpělivá. To byl i jeden z důvodů proč padl výběr právě na akrylové barvy. Krom toho, že rychle zasychají, je na nich úžasné převážně to, že s různými druhy světla se mění. Dokáží být tajemné a neustále nás držet v napětí, který tah štětce nám ukáží nebo jaké další barevné tóny nám poodhalí.

Nejdříve jsem začínala s plátny menších rozměrů, ale postupně mě uchvátily větší plochy. U obrazů velkého formátu mě baví hlavně to, že se mohu pořádně rozmáchnout. Pomocí tahů a prolínáním barev vnesu do obrazu dynamiku, hloubku či lehký opar neviditelných a všudypřítomných energií.

Mám ráda abstraktní malbu a intuitivní malbu. Mezi mými obrazy je možné rozlišit dva směry.

Jednak je to volná tvorba, v níž ráda využívám sytých barev a jejich vzájemného prolínání. Propojení světa kolem nás. Vesmíru, který nás obklopuje a mého vnitřního naladění přeneseného do obrazu. Z tvarů upřednostňuji kruhy a oblé tvary obecně.

Prohlédněte si také katalog obrazů Jane H.

http://www.janehpictures.com

Jane H. - malba osobních obrazů

Druhou částí mé tvorby jsou obrazy, které nazývám "přísně osobní". V těchto malbách se zobrazují touhy a sny člověka, pro kterého je obraz určen. Cílem je podpořit dotyčného pomocí barev, symbolů a vložených energií na jeho cestě životem. Výsledkem je pak přesně vyvážený obraz, který jeho tělo a duše potřebuje. Takto lze namalovat obraz pro celé rodiny, skupiny lidí či určitý prostor.

Tento druhý směr podporují i mé další aktivity spojené s léčením, harmonizací a terapií.

http://www.janehpictures.com

Jane H. - terapeut, léčitel, šaman

Léčím na úrovni srdce, ne na úrovni hlavy. Většinou je totiž velký rozdíl mezi tím, co si myslíme, a tím co skutečně naše srdce = duše potřebuje.

Často přemýšlím, jak pojmenovat svoji práci ...terapeut, léčitel, šaman? Každý tato pojmenování vnímá jinak, s různými představami a předsudky.

Já sama bych se nazvala průvodcem.

Vidím, cítím, vnímám energie, barvy, bytosti z různých světů. Ať je to rostlinná či živočišná říše, živly nebo světelné úrovně. Jak se tyto světy prolínají a jsou nám nápomocné, tak se prolínají i způsoby mého léčení. Někdy je to spíše "klasická západní" terapie, jindy zase šamanské - léčitelské praktiky. Nechávám se vést, předávám léčivé energie, vzkazy nebo nastavuji potřebné zrcadlo - přesně tak, jak je člověku v danou chvíli potřebné, jak je připravený a změnám otevřený.

Učím se od různých šamanů, léčitelů či jiných terapeutů. Učím se a vycházím také ze své osobní zkušenosti a svých prožitků, protože není silnější zkušenosti než té osobní. V životě jsem zažila těžké chvíle plné bolesti, které jsem prožívala po úmrtí matky, zoufalství při ztrátě dítěte, útok na mé ego při finančním bankrotu i zlomené srdce při rozchodu. Byly to chvíle plné beznaděje a ztráty víry v sebe. Stála jsem na rozcestí - rezignace nebo život. Rozhodla jsem se, že svůj život "nezahodím" a zúročím své léčivé schopnosti, které se hlásily už dávno předtím. A jak jinak, než nejdříve sama na sobě. Samozřejmě nic netrvá věčně, a jak praví jedno zenové přísloví: "Za mraky je vždy čisté nebe." ...tak se postupně začaly střídat hodiny plné pláče za hodiny plné pohody a harmonie.

Roky to byly těžké, ale naučily mě soucitu a chápání druhých. Pomohly mi také ještě více uspořádat si své hodnoty a takto posílená jsem byla připravena vykročit vstříc mému novému životu. Životu s úsměvem nejenom na rtech, ale i v srdci.

Od té doby vím, že vesmír je nám nápomocen, jenom mu musíme trošičku vyjít vstříc a to hlavně tím, že na sobě začneme pracovat. Neznamená to se "zbláznit" a začít "ulítávat" mimo realitu... znamená to přijímat nové věci, měnit úhly pohledu, zbavovat se nezdravých vzorců a více otevírat svá srdce... a při tom všem zůstat pevně nohama na zemi spojeni s Matkou Zemí.

Součástí mého léčení - mé šamanské, léčitelské cesty, bylo naučit se nechat si pomoci od druhých a přiznat si svoji slabost. Díky tomu mohu nyní nabídnou svoji pomoc i já, možná právě Vám...

www.janehpictures.com