VIDEO - vědkyně Jil Bolte Taylor se na vlastní kůži přesvědčila jak funguje její levá a pravá část mozku !!!!

Na vlastní kůži

Vědecká pracovnice Jil Bolte Taylor se na vlastní kůži přesvědčila jak funguje její levá a pravá mozková hemisféra.

Jil Taylor se již delší čas zabývala výzkumem mozku. Přivedl jí k tomu její bratr, který trpí schizofrenií a ona chtěla přijít na kloub tomu, co se děje v našich mozcích. Jak fungují. Proč ona vnímá věci tak a on zase jinak.

Jak se věci mají, zjistila brzy na vlastní kůži, kdy zažila svou vlastní mozkovou mrtvici. Jako správný vědecký pracovník plně využívala svou levou – logickou polovinu a tudíž věděla o mozku poměrně dost. Byla zvyklá věci popsat, analyzovat a hlavně silou vůle je i vykonávat. To jí pomohlo přivolat si pomoc, ale zároveň si i uvědomovat, co se s ní děje. Poté, co prasklá céva "vyřadila" levou polovinu mozku, dostala plný prostor ta druhá polovina - pravá mozková hemisféra. Najednou dostávaly věci kolem ní jiné rozměry, barvy. A hlavně naprosto jiné souvislosti…

 

Toto video rozhodně stojí za zhlédnutí.

 

Funkce hemisfér (1.) s českými titulky:

http://www.youtube.com/watch?v=e5N9c9Wa_R0&feature=player_embedded
Funkce hemisfér (2.) s českými titulky:
http://www.youtube.com/watch?v=0BqbEf5aGks&feature=related

 

Díky tomuto videu už víme, jak náš mozek pracuje. Víme také, že k životu potřebujeme aktivně používat obě dvě poloviny mozku, protože jenom obě dvě půlky dají dohromady harmonický celek. Je ale na nás, jak se naučíme s naším mozkem zacházet a jak ho naučíme plně využívat pro podporu našich činností. Jako třeba u kreslení:-)

 

Jane - lektorka kurzů